Feniletil Alkol Sistem (Phenyl Ethyl Alcohol)

01

Feniletil Alkol Sistem (Phenyl Ethyl Alcohol)

Fenil Etil Alkol Nedir

Rose PEA (2-Fenil Etanol) (C8H10O)
Kapalı Formülü: C8H10O
Molekül Kütlesi: 122,17 g/mol 
Kaynama Noktası: 219-221 °C 
Yoğunluk: 1.017 g/cm3

Nerelerde kullanılır: Fenil Etil alkol, parfüm bileşimlerine gül karakteri kazandırması için yaygın olarak kullanılan bir malzemedir. Fenil Etil Alkol gül kokusu içeriği nedeniyle deodorant ve deterjanda etkin koku olarak kullanılmaktadır. Fenil Etil alkolde hoş çiçek kokusu vardır. Bu gül kokusu lezzet, tat verici, koku ve parfümeride yaygın bir madde olarak kullanılmaktadır. Ayrıca, antimikrobiyal özelliklerde bir koruyucu olarak kullanılır. Göz ilaçlarında da bakterilere karşı kullanılmıştır.


Hemen hemen tüm kokuları ve diğer çiçek türü parfümler fenil etil alkol içerir, çünkü fenil etil alkol diğer birçok koku uygulamaları için yaygın olarak kullanılır. Sabunda koruyucu madde olarak da kullanılır Fenil Etil alkol ya da 2-fenil etanol doğal bir organik bileşiktir. Doğal yağlarda, gül, karanfil, sümbül de bulunur. Sıvıdır. Çiçek kokuludur. Alkol ve eterle karışır.

Fenil Etil Alkol Süreci

Nasıl elde edilir: Kohobasyon ünitesinde çıkan sıcak kaynamış haşlama suyu soğutularak fenil etil alkol ünitesine alınır ve işlem başlatılır. Ünitede, alkol ve reçine ile işlem yapılarak fenil etil alkol elde edilir.

/ İmalatlarımız

Comments

Comments are closed.